هیماپک در رسانه

طراحی بسته بندی و اهمیت آن در فروش محصول

مصاحبه زنده آقای حامد عبدلی، مدیر عامل شرکت هیماپک با شبکه تلویزیونی ایران کالا در تاریخ 1400.4.26 .در این مصاحبه آقای عبدلی به معرفی سایت هیماپک به عنوان اولین سایت آنلاین بسته‌بندی کشور و ویژگی‌های این سایت پرداختند. همچنین در ادامه به اهمیت طراحی بسته بندی در افزایش فروش محصول پرداختند.

 

خلاصه‌ای از مصاحبه:

اهمیت طراحی بسته بندی در چیست:

بسته‌بندی یکی از مهمترین ابزارهای تبلیغاتی است. ابزاری که به وسیله‌ی آن می‌توان نام محصول، برند تولیدکننده، رنگ سازمانی شرکت و بسیاری دیگر از ویژگی‌های تبلیغاتی را منعکس نمود.

یک بسته‌بندی خوب می‌تواند یکی از حواس پنج‌گانه مشتری را مورد هدف قرار داده و مشتری را ترغیب به خرید نماید.

به عنوان مثال در صنعت مواد غذایی به راحتی می‌توان با  طراحی بسته بندی مناسب، حس چشایی مشتری را مورد هدف قرار داد.

همچنین در صنایع ابزارآلات صنعتی یکی از مهمترین اهداف باید انعکاس قدرت و استحکام محصول باشد.

تصور نمایید به عنوان یک مشتری قصد خرید یک دریل را دارید و این دریل در یک بسته‌بندی شل و ضعیف قرار گرفته باشد. طبیعتاً با مشاهده‌ی نوع بسته‌بندی این محصول پیام بی کیفیت بودن محصول نیز به سمت شما مخابره می‌شود.

بنابراین طراحی بسته بندی یک محصول یکی از مهمترین گامها در جهت فروش آن می‌باشد.

 

تاثیر طراحی بسته بندی در فروش یک محصول

بسته بندی یک محصول رابطه‌ای مستقیم با فروش آن دارد. تولید کنندگان محترم باید در نظر داشته باشند که بسته‌بندی هزینه اضافی نیست و می‌تواند سرمایه گذاری در جهت فروش محصول باشد.

تحقیقات در زمینه رفتارشناسی مشتری در لحظه خرید نشان داده است که انتخاب مشتری در لحظه خرید همیشه به سمت بسته بندی جذاب و خلاقانه است و تاثیری جدی در انتخابش دارد.

 

مراحل کار بسته بندی در یک شرکت چاپ و بسته بندی چیست

آقای عبدلی اشاره کردند که در واقع در ابتدا تمامی جوانب محصول مانند وزن، ابعاد، جنس محصول، بازار هدف از نظر سن و جنس خریدار، شهر و یا کشور هدف، مورد بررسی قرار می‌گیرد. این بررسی‌ها باید بسیار هدفمند و در جهت اهداف تبلیغاتی شرکت باشد.

سپس شرکت هیماپک با در نظر گرفتن تمامی ویژگی‌های ذکر شده اقدام به طراحی بسته‌بندی می‌نماید. 

شرکت هیماپک تمامی مراحل طراحی تا تولید یک بسته‌بندی را انجام داده و تا انتهای کار در کنار مشتری می‌ماند.

 

ویژگی‌های سایت هیماپک در چیست؟

هیماپک سالهاست که در زمینه چاپ و بسته بندی مشغول به کار می‌باشد. از یک سال پیش تصمیم گرفتیم تمامی خدمات خود را به بستر اینترنت منتقل کنیم. خوشبختانه در حال حاضر مشتریان می‌توانند با مراجعه به سایت هیماپک، بسته بندی خود را انتخاب و با وارد کردن جزییات سفارش قیمت را آنلاین مشاهده کرده و سفارش دهند.

این سایت علاوه بر نوآوری در زمینه قیمت‌دهی آنلاین، باعث صرفه‌جویی در وقت مشتریان برای استعلام قیمت و ثبت سفارش می‌شود.

 

چه محصولاتی در هیماپک تولید می‌شود

در حال حاضر 30 نوع مختلف جعبه در هیماپک تولید می‌شود. این جهبه‌ها شامل جعبه‌های مقوایی و کارتن‌های لمینیتی می‌شوند. البته در آینده‌ای نزدیک، دیگر محصولات بسته‌بندی مانند ساک‌های تبلیغاتی، هاردباکس، مواد غذایی و … نیز به سایت اضافه خواهند شد.

 

طراحی بسته بندی در جعبه‌های مقوایی هیماپک

جعبه های مقوایی در یک نگاه